icon

menu

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

Kā izvēlēties tvaika nosūcēja izmēru?
Tvaika nosūcēja izmērs jāizvēlas vismaz plīts platumā vai nedaudz platāks, taču, ja tas iespējams, ne šaurāks, pretējā gadījumā gaisa ieplūde samazināsies, un funkcionalitāte - pazemināsies.

Kādā augstumā virs plīts jānovieto tvaika nosūcējs pēc drošības tehnikas prasībām, ņemot vērā tā maksimālo darbības funkcionalitāti?
Attiecībā uz novietojuma augstumu ir ļoti skaidras instrukcijas: virs gāzes plītīm un gatavošanas virsmām minimālajam attālumam līdz tvaika nosūcējam jābūt 75 cm. Šāds attālums ir saistīts ar drošības apsvērumiem. Galu galā, šeit notiek darbības ar atklātu liesmu. Karstums no gāzes degļiem arī var izraistīt tvaika nosūcēja bojājumu. Un filtrā uzkrātie tauki var pat uzliesmot, ja tvaika nosūcējs ir piekārts pārāk zemu. Virs elektriskajām plītīm un elektriskajām gatavošanas virsmām, ieskaitot indukcijas virsmas, rekomendētais tvaika nosūcēja piekāršanas augstums ir 65 cm no darba virsmas.  Ne vienā, ne otrā gadījumā nerekomendējam piekārt tvaika nosūcēju augstāk, jo samazināsies efektivitāte, un tauku daļiņas un smakas netiks pilnvērtīgi uzsūktas.

Vai tvaika nosūcējs obligāti jāsazemē?
Jā. Ja tvaika nosūcējs ir sazemēts, tad elektrotīkla sprieguma svārstību gadījumā nepārdegs apgaismojuma lampas vai nesabojāsies elektroniskais vadības bloks, nenotiks elektroniski vadīta tvaika nosūcēja patvaļīga ieslēgšanās.

No kā ir atkarīga tvaika nosūcēja darbības efektivitāte?
Tvaika nosūcēja darbības efektivitāte ir atkarīga šādiem faktoriem:

  1. veiktspēja un pareizs tās aprēķins, izvēloties tvaika nosūcēju, kā arī motora jauda;
  2. tvaika nosūcēja izmēri (jo lielāki izmēri, jo lielāka aptvertā zona);
  3. ogles filtru esamība un to skaits (recirkulācijas režīmā);
  4. tauku uztveres filtru veids (akrila vai alumīnija; tāpat svarīgs ir slāņu skaits un šķērsgriezums);
  5. tvaika nosūcēja darbības režīms (recirkulācijas režīmā gaiss tiek attīrīts, plūstot caur tauku uztveres un ogles filtriem, un pēcāk izvadīts virtuvē, bet gaisa novirzīšanas režīmā tas iekļūst ventilācijas šahtā - attiecīgi efektīvāks tvaika nosūcēja darbības režīms ir gaisa novadīšana ventilācijas šahtā).

Pēc kādiem kritērijiem būtu jānosaka tvaika nosūcēja veiktspēja?
Veiktspēja ir atkarīga no telpas, kurā tiks uzstādīts tvaika nosūcējs, tilpuma: rekomendējam izvēlēties tvaika nosūcēju ar tādu uzsūkšanas spēju, kas spēj stundas laikā vismaz 12 reizes nodrošināt telpas gaisa maiņu (saskaņā ar gaisa apmaiņas normām, kas pieņemtas SED). Ikdienas praksē, lai izdarītu pareizo izvēli, jāņem vērā arī gatavošanas virsmas izmērs (tvaika nosūcējam jābūt platākam par šo virsmu), kā arī parasti gatavojamo ēdienu specifika.

Kāda ir atšķirība ir starp recirkulācijas un gaisa novirzīšanas tvaika nosūcējiem?
Gaisa novirzīšanas tvaika nosūcējs tiek pieslēgts gaisa pārvadam, lai novirzītu uzsūkto gaisu ārpus telpas, bet recirkulācijas (filtrēšanas) tvaika nosūcējs - nē; tas attīra gaisu virtuvē, filtrējot to caur ogles filtru un izvadot atpakaļ telpā.

Vai tvaika nosūcēja veiktspēja ietekmē tā kalpošanas laiku?
Jā. Jo lielāka tvaika nosūcēja veiktspēja un efektivitāte, jo ilgāks tā ekspluatācijas periods - tas ir tādēļ, ka lieljaudas tvaika nosūcējs parasti  daudz retāk darbojas maksimālās jaudas režīmā.

Kā izvēlēties tvaika nosūcēja gaisa pārvadu?
Izvēloties gaisa pārvadu, jāpievērš uzmanība savienojuma flanča, kas piegādāts kopā ar tvaika nosūcēju, diametram - parasti tie ir divi standarti  ar 120 vai 150 mm diametru. Aizliegts mākslīgi sašaurināt gaisa pārvadu un veidot tajā asus līkumus, jo tas negatīvi ietekmēs tvaika nosūcēja darbību. Ieslēdzot tvaika nosūcēju, gaisa pārvadi, kas izgatavoti no ļoti plānas alumīnija folijas, sāk čabēt. Biezas alumīnija folijas gaisa pārvadiem nepiemīt šis trūkums, tomēr arī tiem nav 100% skaņas izolācijas. Tāpēc ieteicams izmantot negofrētos elastīgos un apaļos PVC gaisa pārvadus un PVC kārbas -  tie absorbē troksni un nerada gaisa pretestību. Tāpat pieejami arī taisnstūrveida gaisa pārvadi. Izvēloties šāda veida gaisa pārvadu, nepieciešams ievērot izejas flanča diametra un gaisa pārvada platuma attiecību, lai izvairītos no sašaurinājuma savienojuma vietā.

Vai tiešām labs tvaika nosūcējs palīdz uzturēt tīrus griestus un virtuves mēbeles?
Jā, jo labs tvaika nosūcējs ne tikai likvidē smakas, bet arī iesūc visus virtuves izgarojumus, dūmus un kvēpus, kā arī aiztur tauku daļiņas, kas atrodas gaisā, neļaujot tām nosēsties uz virtuves interjera priekšmetiem, tādējādi saglabājot mēbeles.

Kādas ir metāla un ogles filtru funkcijas?
Metāliskie tauku uztveres filtri ir paredzēti izgarojumos esošo tauku daļiņu, kas veidojas ēdiena gatavošanas laikā, aizturēšanai. Tas tiek panākts, pateicoties vairākiem metālisko šūnu slāņiem filtru iekšienē, kas izvietoti īpašā veidā. Galvenā aktivizētās ogles filtru funkcija ir uzsūktā gaisa attīrīšana no nepatīkamām smakām, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā.

Cik bieži jāmazgā metāla filtri?
Metāla filtru mazgāšanas biežums ir atkarīgs no tvaika nosūcēja ekspluatācijas biežuma, taču jebkurā gadījumā filtrus vēlams mazgāt ne retāk kā reizi mēnesī. Tos var mazgāt ar karstu ūdeni un mazgāšanas līdzekli, kas labi notīra taukus, vai trauku mazgājamajā mašīnā, kas ieprogrammēta saudzīgai mazgāšanai. Filtrs jānoņem uzmanīgi, lai nedeformētu tā alumīnija struktūru.

Cik bieži jāmaina ogles filtri?
Ogles filtri, kas uzstādīti tvaika nosūcējam, kas darbojas recirkulācijas režīmā, nav mazgājami, un tos nepieciešams periodiski mainīt. Nomaiņas biežums ir atkarīgs no tvaika nosūcēja ekspluatācijas biežuma, tomēr rekomendēts tos mainīt aptuveni vienreiz 3-4 mēnešos.

Ja tvaika nosūcējs ir uzstādīts gaisa novirzīšanas režīmā, vai nepieciešams izņemt ogles filtrus?
Jā, pretējā gadījumā to klātbūtne samazinās tvaika nosūcēja efektivitāti aptuveni par 20%.

Vai ir iespējams izvairīties no tā, ka smakas caur tvaika nosūcēju nokļūst citās telpās, ja telpām ir vienota ventilācijas sistēma?
Izmantojot kopēju ventilācijas sistēmu, lai izvairītos no smaku nokļūšanas citās telpās, nepieciešams uzstādīt pretatplūdes vārstu, kas sastāv no divām plastmasas ziedlapiņām, kas atveras tikai ieslēdzoties tvaika nosūcējam gaisa novirzīšanas uz ventilācijas sistēmu laikā, un aizveras, kad tiek izslēgts tvaika nosūcējs.

Kādos režīmos darbojas tvaika nosūcējs?
Mūsdienu tvaika nosūcējus parasti ir iespējams pieslēgt un izmantot divos režīmos - gaisa novirzīšanas režīmā un recirkulācijas režīmā.  Pirmajā gadījumā (gaisa novirzīšanas režīmā) uz motora savienojošā flanča tiek uzstādīts apaļais PVC gaisa pārvads vai plastikāta kārba, pa kuriem uzsūktais gaiss (smakas, dūmi, kvēpi) tiek novirzīti uz ventilācijas šahtu.  Otrajā gadījumā (recirkulācijas režīmā), ja kādu iemeslu dēļ nav iespējams uzstādīt tvaika nosūcēju gaisa novirzīšanas režīmā, motoram var uzstādīt ogles filtru, kas šajā gadījumā uzsūks smakas - tvaika nosūcējam darbojoties, notiek gaisa uzsūkšana - gaiss vispirms tiek filtrēts caur tauku uztveres filtriem, bet pēc tam caur ogles filtru (filtriem), un tad jau attīrītais gaiss caur speciālām atverēm tvaika nosūcēja korpusā tiek izvadīts atpakaļ  telpā. Jāatceras, ka recirkulācijas režīmā tvaika nosūcēja veiktspēja samazināsies par 30%.

Kādas ir metāla tauku uztveres un ogles filtru funkcijas?
Metāla tauku uztveres filtri ir paredzēti tauku daļiņu, kas atrodas izgarojumos un kas veidojas ēdiena gatavošanas laikā, uztveršanai. Tas tiek panākts, pateicoties vairākiem metālisko šūnu slāņiem filtru iekšienē, kas izvietoti īpašā veidā. Galvenā aktivizētās ogles filtru funkcija ir uzsūktā gaisa attīrīšana no nepatīkamām smakām, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā.

Kādas ir metāla tauku uztveres un ogles filtru funkcijas?
Metāla tauku uztveres filtri ir paredzēti tauku daļiņu, kas atrodas izgarojumos un kas veidojas ēdiena gatavošanas laikā, uztveršanai. Tas tiek panākts, pateicoties vairākiem metālisko šūnu slāņiem filtru iekšienē, kas izvietoti īpašā veidā. Galvenā aktivizētās ogles filtru funkcija ir uzsūktā gaisa attīrīšana no nepatīkamām smakām, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā.

Ja tvaika nosūcējs ir uzstādīts gaisa novirzīšanas režīmā, vai nepieciešams izņemt ogles filtrus?
Parasti vairumam mūsu tirgū pieejamo modeļu ogles filtrs nav iekļauts komplektācijā, tomēr atsevišķos ekonomiskās klases standarta modeļos ogles filtrs jau ir uzstādīts. Ja šāda veida tvaika nosūcēju nolemts ekspluatēt gaisa novirzīšanas režīmā, tad ogles filtrs jāizņem, pretējā gadījumā tvaika nosūcēja efektivitāte samazināsies par 30%.

Kur var vērsties, ja nepieciešams uzstādīt tvaika nosūcēju vai novērst tā bojājumu?
Mēs rekomendējam defekta konstatēšanas gadījumā vai gadījumā, ja nepieciešama palīdzība ar tvaika nosūcēja uzstādīšanu, vērsties mūsu servisa centros, kuru saraksts atrodams mūsu mājaslapas sadaļā "Servisa centri", kā arī pa tālruni.

Kur iespējams iegādāties Krona tvaika nosūcējus?
Mazumtirdzniecības veikalu tīklos, kas tirgojas ar sadzīves tehniku ​​un virtuvēm, interneta veikalos; informāciju par tirdzniecības vietām, kas piedāvā mūsu produkciju, iespējams aplūkot mājaslapas sadaļā "Kur nopirkt?"

Kur iespējams iegādāties filtrus un citas Krona tvaika nosūcēju rezerves daļas?
Patēriņa materiālus, piemēram, ogles filtrus, iespējams iegādāties tajās pašās tirdzniecības vietās, kur tirgo Krona tvaika nosūcējus. Sīkāku informāciju par organizācijām, kas pārdod patēriņa materiālus, var iegūt arī zvanot uz KRONASteel karstās līnijas tālruni.

Kur iespējams uzzināt Krona tvaika nosūcēju modeļu optimālās cenas?
Optimālo Krona produkcijas cenu iespējams uzzināt jebkurā tirdzniecības vietā, kur tiek piedāvāta mūsu produkcija, kā arī interneta veikalos, kas norādīti mājaslapas sadaļā "Kur nopirkt".

Kā jāaizpilda garantijas karte, lai izvairītos no iespējamām grūtībām, vēršoties servisa centrā?
Garantijas kartē jābūt obligāti aizpildītiem šādiem punktiem:

  1. Izstrādājums (tvaika nosūcējs)
  2. Modelis (Gala 600 Inox 3P)
  3. Rūpnīcas numurs (atrodams uz rūpnīcas uzlīmes uz iekārtas vai uz iepakojuma)
  4. Tirdzniecības vieta (tirdzniecības vietas/organizācijas nosaukums)
  5. Pārdevēja paraksts
  6. Pirkuma datums
  7. Tirdzniecības vietas zīmogs
  8. Pircējs paraksts.
Ja nav aizpildīts kāds no nosauktajiem punktiem, garantijas karte nav derīga. Ja vēršaties servisa centrā, tam ir tiesības atteikt iekārtai garantijas apkopi.

Kur iespējams iepazīties ar informāciju par pilnu Krona tvaika nosūcēju modeļu komplektāciju?
Informāciju par pilnu Krona modeļu komplektāciju iespējams mājaslapas sadaļā "Katalogs", kā arī katras iekārtas Lietošanas instrukcijā.