icon

menu

Terminu vārdnīca

Automātiskās atslēgšanas taimeris – lielākā daļai KRONA nosūcēju ar elektronisko vadību ir aprīkoti ar automātiskās atslēgšanas taimeri. Aktivizējot funkciju “taimeris”, Jūs nodrošināsiet automātisku nosūcēja atslēgšanu pēc noteikta laika. Atkarībā no nosūcēja modeļa taimeri var ieslēgt, noturot nospiestā stāvoklī vairākas sekundes vienu no ātrumu pārslēgšanas pogām, vai nospiežot speciālu pogu. Mirgojoša gaismas diode apstiprina, ka funkcija “taimeris” ir aktivizēta un nosūcējs atslēgsies automātiski. Atkārtota pogas noturēšana ar mirgojošu gaismas diodi izraisa taimera izslēgšanu.

Elektroniskā vadība – tās ir pogas – pseidosensori. Katra funkcija tiek aktivizēta un atslēgta, viegli nospiežot pogu. Turklāt pogas nemaina savu pozīciju (neiegrimst), radot klusu klikšķi. Elektroniskajai vadībai parasti ir gaismas diožu indikatori vai gaismas tablo.

Energoefektivitātes klase – rādītājs, kas raksturo preces galvenās preces lietojuma īpašības. Enerģijas izmantošanas efektivitāte tiek apzīmēta ar klasēm no A līdz G. A klasei ir viszemākais energopatēriņš, G - vismazāk efektīvā. Etiķetē ietverta arī cita noderīga informācija klientam, palīdzot izvēlēties starp dažādiem modeļiem.

Halogēnais apgaismojums – apgaismojums, izmantojot halogēnās lampas. To atšķirība no parastajām kvēlspuldzēm ir tāda, ka tās ar mazāku lielumu un elektroenerģijas patēriņu apgaismo lielāku platību ar spilgtu gaismu.

Ogļu filtrs – tiek izmantots nosūcējos papildus, darbojoties gaisa cirkulācijas režīmā. Izmantojot aktivizēto ogli, šis filtrs likvidē gaisā smakas un citus netīrumus, kas palikuši pēc tauku filtra, un atbrīvo gaisu no smakām un sīkām daļiņām. Ogļu filtrs ir periodiski jāmaina.

Perimetrālā  absorbcija – alumīnija tauku filtri ir paslēpti aiz dekoratīviem paneļiem, kam pateicoties dūmi un tvaiki, kas nāk no plīts virsmas, uzsūcas caur šaurajām atverēm paneļa perimetrā. Tāds risinājums ļauj paaugstināt nosūcēja veiktspēju, kā arī samazināt motora slodzi un pazemināt trokšņu līmeni, turklāt saglabājot nosūcēja elegantumu un stilu.

Pogu vadība – ar dažāda veida pogām. Nospiežot (iegremdējot) pogas, aktivizējas atbilstoša funkcija).

Pretatplūdes vārsts – novērš nevēlamu smaku, skaņu un kukaiņu nokļūšanu virtuvē no ventilācijas šahtas, kad nosūcējs ir izslēgts, kas tiek panākts, pateicoties bīdāmu vērtņu sistēmai gaisvada pamatnē.

Rückschlagventil - verhindert das Eindringen von Fremdgerüchen, Geräuschen und Insekten aus dem Lüftungsschacht in die Küche, wenn die Haube abgeschaltet ist, was durch ein System von beweglichen Klappen am Boden des Kanals erreicht wird.

Skārienjutīgā  vadība – elektroniskās vadības veids, kas tiek īstenots ar skārienjutīgu uz pieskārienu reaģējošu paneli.

Slīdņa vadība - ir mehānisks slīdkontakta pārslēdzējs. Parasti tas atrodas nosūcēja pamatnē zem kupola.

Tauku uztveres filtrs – ietilpst jebkura nosūcēja sastāvā un no piesārņotā gaisa uztver tauku daļiņas. Tauku uztveres filtri var būt metāla (alumīnija), kas ir periodiski jātīra, vai sintētiski vienreizlietojami, kuri periodiski jāmaina atkarībā no filtra piesātinājuma indikatora.

Tvaika nosūcēji – svarīga sadzīves tehnikas vienība, kas paredzēta gaisa attīrīšanai no sadegšanas produktiem, nepatīkamām smakām, izgarojumiem un citiem elementiem, kādi izdalās ēdiena gatavošanas procesā. Pašlaik ražotāji ražo dažāda veida nosūcējus, kas atšķiras gan konstrukcijas, montāžas metodes, gan arī darbības principa ziņā.